Görev #002:

Kredi Kartı ile Ödeme

UI Göreviniz 🎯

Merhaba, #002 numaralı görevinize hoşgeldiniz!

Bugün portfolyonuza eklemeniz için göreviniz bir “Kredi Kartı ile Ödeme” sayfası veya uygulama ekranı oluşturmak. Dilerseniz hem masaüstü, hem de mobil ekranlarını beraber tasarlayabilirsiniz.

Bu, bir etkinlik ödemesi, alışveriş sitesi ödeme ekranı, abonelik, online bilet veya hayal edebileceğiniz herhangi bir şey olabilir.

 

İlham 🎨

Örnek çalışmalara göz atın:

Bribble için https://dribbble.com/search/UI-002
Behance için https://www.behance.net/search/projects?search=UI+002

 

UIX101‘de her gün UI yapmaya değil, “UX için UI” yapmaya yönlendiriyoruz.

Unutmayın ki; portfolyonuza ekleyeceğiniz ve UX’i, yani Kullanıcı Deneyimini, gözeterek yapacağınız çalışmalar çok daha değerli olacaktır!

Çalışmanız aşağıdaki durumlardan biri veya birkaçı için çözüm üretebilir :

  • Pop-up anında ödeme ekranı. Ürünün hemen alımını daha da hızlandıracak bir çözüm isteniyor. “Hemen Satın al” tuşuna basılınca bir pop-up çıksın ve ödeme burada halledilsin.
  • Satılan ürün pahalı bir elektronik ürün. Bilgilendirme ve satın alım şartlarının mutlaka okunmasını sağlamak istiyoruz.
  • Bu, tarihin ilk online bilet ile satın alınabilen Uzay Yolculuğu projesi için. Ödeme ekranının zarif ve uzay temalı olması isteniyor.
  •  Mobil cihazdan hızlıca Çocuk Oyun Alanı için ödeme alınabilen bir ekran isteniyor. Abonelik şartı yok fakat Veli adı, telefonu ve çocuk adının mutlaka alınması gerekiyor. Her şey tek ekranda çözülsün isteniyor.
  • Postmodern bir sergi salonunun bilet alım ekranını tasarlayın. Olabilecek en minimal tasarımı istiyorlar.
  • Ödeme ekranı sadece siyah ve beyaz renklerden oluşsun. Karanlık tema da olabilir. Tercih tasarımcıya bırakılmış.

 

Kendinizi Zorlayın!

Bu tasarımı Skeuomorphism yaklaşımıyla yapmayı dener misiniz?

Skeuomorphism: Taklit nesne olarak da bilinen “skeuomorphism”, arayüz tasarımında fiziksel dünyadaki nesnelerin özelliklerinden yararlanmaya dayanır. Skeuomorphism, kullanıcıların arayüze daha kolay alışmasına yardımcı olan bir yaklaşımdır.

Skeomorphism
Skeomorphism

Paylaş ve Görünür Ol

Tasarımını Behance, Dribbble, LinkedIn veya Twitter’a #dailyui ve görev sıra numaranızla gönderin (örn. “#002 numaralı #UIX101 görevimi tamamladım. #002 #dailyui“)

 

Günün Ücretsiz Kaynağı

Mockup.photos 

Mobil veya masaütsü tasarımlarınızın gerçek cihazlarda nasıl duracağını görüp – gösterebileceğiniz şablonlar veriyor. Mockup.photos, dünyanın her yerinden bağımsız kreatifler tarafından oluşturulan yüksek kaliteli mockup fotoğrafları için çevrimiçi bir platformudur.

 

mockup.photos
mockup.photos

 

Önceki

Kayıt Ol

Sıradaki

Açılış Sayfası